Asgari Ücret ve Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika sürprizi. CHP lideri Özgür Özel'in gönderdiği ekip ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in görüşmeleri ardından sonuç alınamadığı açıklanmıştı. Ancak son dakika bir iddia ortaya atıldı. Asgari Ücrete ara zam gelecek mi? Emekli maaşları ne kadar olacak?

Çalışan milyonlarca Asgari Ücretli ve emekli maaşları için Hazine ve Maliye bakanı Mehmet Şimşek CHP ekibiyle bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede netice ortaya çıkmasa da ara zam sık sık gündeme geldi. Enflasyon için teklifleri reteden Mehmet Şimşek için son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyeceği biliniyor.

Asgari Ücrete 2024 Temmuz'da zam gelecek mi?

Tüm Türkiye 2024 yılında Asgari Ücrete zam gelecek mi gelmeyecek mi merak ediyor. Temmuz ayında Asgari Ücretli zam beklerken, ülkeyi yönetenler sert bir şekilde zam haberlerine kapıyı kapatmıştı. Peki gündeme gelen Ak Parti kaynakları ise Asgari Ücrete %15 iyileştirme zammı yapılabileceğini konuşuyor. Asgari Ücrete zam gelmesi durumunda yeni asgari Ücret için 19.500 TL yükselmesi bekleniyor. Konuyla ilgili resmi açıklama gelmezken kulisler daha da hareketli.

Yeni Asgari Ücret 19500 TL mi olacak?

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyon en çok yükseltenden biri Asgari Ücret diyerek Asgari Ücrete zam kapılarını kapatmıştı. Yıl başında %49 zam gelerek 17.002 TL yükselen Asgari Ücret sonrası Temmuz ayında zam yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor. Memurlar ve Emekliler için Temmuz ayında zam kapıda. Peki Asgari Ücret için bu rakam ne? Asgari Ücret'e zam gelecek mi?

Türkiye Gazetesi sürpriz Ak Parti kulisi!

Türkiye Gazetesi kulislerden gelen Ak Parti bilgilerine göre, Asgari Ücrete iyileştirme yapılacağını iddia etti. Ara zam olarak enflasyonla doğru orantılı %15 iyileştirme zammının gelebileceği yönünde haber vermeye başladı. 

Yeni Asgari Ücret 19.500 TL yükselebilir!

Asgari Ücrete %15 zam gelmesi durumunda, yeni asgari ücret 17.002 TL'den 19.552 TL yükselecek. Asgari Ücretle geçimini sağlayan vatandaşlar bir nebze de olsa rahatlayacak. Konuyla ilgili son sözü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylemesi bekleniyor.

Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı BİM’de İndirimde! Yeni Fiyatları Gören Kapış Kapış Alıyor Kağıt Havlu ve Tuvalet Kağıdı BİM’de İndirimde! Yeni Fiyatları Gören Kapış Kapış Alıyor

Emekliye intibak yada %5 ek zam gelebilir!

Emekliler yılı ilan edilen 2024 yılı için Emekliler için henüz bir adım atılmadı. İyileştirme, ek zam yada intibak müjdesi Temmuz ayında Erdoğan tarafından verilebilir.