Milyonlarca emekli yeni zam oranlarını yakından takip ediyor. Emekli maaşlarına yapılan temmuz zammı yeterli görülmedi. Emeklinin Cumhurbaşkanı Erdoğan Erdoğan’a çağrısı devam ederken Ankara kulislerinden de yeni haberler var. Peki emekli kök maaş zammı artacak mı? En düşük emekli maaşı 14.000 TL mi olacak?

Temmuz 2024 emekli maaşı alma hesapları değişiyor. Uzun süreden beri konuşulan temmuz zammı 3 Temmuz tarihinde belli olmuştu. Ancak milyonlarca emekli vatandaş yapılan oranlardan memnun kalmadı. O sebeple de zam oranlarının güncellenmesi şu anda emeklinin en büyük talebi haline dönüştü. Milyonlarca emekli için önümüzdeki hafta son derece kritik. Peki emekli kök maaş zammı değişecek mi? Emekli yeni zam oranları ne kadar olacak?

Emekli bayram edecek! Maaşa ek rekor ödeme onaylandı Emekli bayram edecek! Maaşa ek rekor ödeme onaylandı

4A 4B 4C Emeklisine Muthis Haber Maas Zammi Oranlari Degisiyor 1

EMEKLİLER İÇİN KRİTİK HAFTA BAŞLIYOR

Temmuz 2024 emekli maaş zammı geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisinin maaşlarına yüzde 24.73 oranında artış yapıldı. Fakat emekliler bu oranlardan memnun değil ve ilave zam beklentisi içinde. Her yıl yapılan refah payı zammı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmamış olması da emekliyi endişelendiren konular arasında.

SGK uzmanlarına göre bu hafta emekliler için son derece kritik bir hafta olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan refah payı için son sözü söyleyecek. Ankara kulislerinden gelen son bilgiler ise emekli için düğmeye basıldığu ve zam hazırlıklarının başladığı yönünde.

4A 4B 4C Emeklisine Muthis Haber Maas Zammi Oranlari Degisiyor 2

MAAŞ ÖDEME TARİHLERİNE YETİŞTİRİLECEK

SSK ve Bağkur emeklisi için emekli maaşı ödemeleri 17 Temmuz itibari ile başlayacak. O nedenle de hükümet düğmeye bastığı zam oranlarını güncellemeyi planlıyor. Özellikle emekli kök maaş artışı ve en düşük emekli maaşı zammı için bu hafta ekonomi yönetimi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında önemli bir toplantı olacağı öngörülüyor. Bu toplantıda hem en düşük emekli maaşı değerlendirilecek hem de yeni kök maaş zammı oranları refah payı ile birlikte birlikte belirlenecek.

Sosyal güvenlik uzmanlarının tahminlerine göre on puan refah payı verilecek ve en düşük emekli maaşı da 14.000 TL’ye yükselecek. Ancak bunlar şu an için bir tahminden ibaret. Kesin ve net kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verileceği tahmin ediliyor.