Aile Bakanlığı, belirlenen şartları yerine getiren vatandaşlara her ay 1.500 TL net nakdi yardım yapacağını duyurdu. Bu destek, terör olaylarından doğrudan etkilenmiş olan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYD) tarafından sağlanacak.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Aile Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların 18 yaşından büyük olmaları gerekmektedir. Yardım, gıda, giysi, ulaşım, eğitim ve barınma gibi temel ihtiyaçların karşılanması amacıyla verilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

18 Yaş Üstü Olmak: Başvuracak kişilerin 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir.

Terör Olaylarından Etkilenmiş Olmak: Başvuranların yaşadığı yerde terör olaylarından doğrudan etkilenmiş olması ve bu nedenle göç etmiş olmaları şartı aranıyor.

Emeklilere Kok Maas Soku Kotu Haber Geldi Hic Zam Alamayabilirler-1

BAŞVURU SÜRECİ

Nüfus Cüzdanı ile Başvuru: Başvuru yapmak isteyenlerin sadece nüfus cüzdanıyla başvuru yapmaları yeterlidir.

SYD Vakıfları: Başvurular en yakın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na şahsi olarak yapılmaktadır.

BAŞVURU DEĞERLENDİRME VE YARDIM SÜRESİ

Başvurular, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından değerlendirilecek ve yardım süresi belirlenecektir.

Halkbank'tan Bomba Taşıt Kredisi Fırsatı! Sıfır ve 2.El Araç Alacaklar Kaçırmasın Halkbank'tan Bomba Taşıt Kredisi Fırsatı! Sıfır ve 2.El Araç Alacaklar Kaçırmasın

Aile Bakanlığı tarafından yapılan bu yardım duyurusu, terör olaylarından etkilenmiş ve bu sebeple göç etmiş vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla önemli bir destek sunmaktadır. Başvuruların en yakın SYD Vakfı'na şahsen yapılması ve nüfus cüzdanı ile başvuru yapılması gerekmektedir. Yardımdan faydalanmak isteyenlerin 18 yaşını geçmiş olması şartı da bulunmaktadır.