Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş için zamlar yetersiz kaldı. O sebeple de Bankaların emekliye ödediği ek para fırsatları daha yoğun ilgi görüyor. Emeklilere bankalardan yeni sürpriz haber var. Ek para ödemesi kesinleşti, TBMM’den karar çıktı. Emeklinin beklediği ek ödeme miktarıysa 12.000 TL'ye yükseldi. 4A 4B 4C ayrımı olmadan tüm emekliler ek para fırsatları için başvuru yapabilecek.

Emekliler, Türkiye'nin en büyük sosyal grubu olmakla birlikte ne yazık ki geçim sıkıntısını en derinden hisseden kesim olmaya devam ediyor. Temmuz ayında emekli maaşlarına zam yapıldı ancak enflasyon karşısında emeklinin dayanacak gücü kalmadı. O sebeple de milyonlarca emekli vatandaş ek gelir elde etmek amacıyla gözünü bankalara çevirdi. TBMM onayıyla bankalardan emekliye ek para fırsatları sunuluyor. Peki Emekliye ne kadar ek ödeme var? Emekliye ek ödeme şartları neler?

ZİRAAT BANKASI VAKIFBANK VE HALKBANK'TAN 12.000 TL EK PARA

Emekli maaşı alanlar için 3 kamu Bankası olan Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank 12.000 TL'ye Varan ek para fırsatı sunuyor. Emekli promosyon kampanyalarını seçim öncesinde güncelleyen devlet bankaları, emekli maaşını taşıyan ve 3 yıllığına kendisinden almayı taahhüt eden tüm emeklilere ek ödeme veriyor. En az ödeme 8 bin TL olurken maaş aralığına göre 12.000 TL'ye kadar yükseliyor. Ayrıca dul ve yetim aylığı alanlarda kamu bankalarını tercih etmeleri halinde 5000 TL ek para ödemesini değerlendirebiliyor.

3 YILLIĞINA KAMU BANKALARININ MÜŞTERİSİ OLAN ÖDEMEYİ ALIYOR

Devlet bankaları, emekliler için ek koşul aramıyor. Sadece 3 yıllığına kamu bankalarını tercih ederek müşteri olmanız promosyon almak için yeterli oluyor. Emekli promosyon kampanyalarını değerlendirmek isteyenler başvuru işlemlerine kamu bankalarının şubelerinden, mobil bankacılıktan ya da internet bankacılığı üzerinden yapabiliyor. 36 aylık maaş taahhüdünü veren tüm emeklilere 3 iş günü içinde promosyon desteği sağlanıyor.

Zammın ardından ödemeler 10 bin TL’ye dayandı! Devlet desteğinde büyük artış Zammın ardından ödemeler 10 bin TL’ye dayandı! Devlet desteğinde büyük artış

EKSTRA AVANTAJLAR DA VAR

Ayrıca devlet bankalarında emekliyi bekleyen ekstra avantajlar da var. Şu anda devlet bankaları en uygun faiz oranı ile emekli kredisi kullandıran bankalar oluyor. Nakit ihtiyacı olan emekliler kamu bankalarını tercih ederek 36 aya kadar vadeli düşük faizli ihtiyaç kredisi fırsatlarını da değerlendirebilir. Kamu bankalarının faiz oranlarına bankaların resmi İnternet sitelerinden ulaşabilirsiniz.